Powrót rowerów miejskich Nextbike
19.02.2020
Tylko dni dzielą nas od uruchomienia nowego sezonu roweru miejskiego. Wszystko jest już niemal gotowe, pozostało jedynie rozwieźć rowery na stacje i można ruszać w drogę. Rowery miejskie powracają 1 marca. Na ponad 660 stajach w 14 miastach w całej Polsce będzie czekało na użytkowników prawie 8,8 tys. rowerów.
Przerwa sezonowa powoli dobiega końca i za kilkanaście dni, w niedzielę 1 marca wypożyczalnie rowerów miejskich w czternastu miastach obsługiwanych przez Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora tego typu inwestycji w kraju, ponownie zostaną uruchomione. Należy jednak pamiętać, że rowery pojawią się na wielu stacjach wcześniej (już od 25.02), a samo wypożyczenie będzie możliwe dopiero po północy z 29 lutego na 1 marca.
1 marca sezon rowerowy rozpocznie się w:
- Grodzisku Mazowieckim – 12 stacji, 92 rowery
- Kołobrzegu – 13 stacji, 135 rowerów
- Komornikach – 2 stacje, 20 rowerów
- Koninie – 11 stacji, 102 rowery
- Konstancinie-Jeziornie – 6 stacji, 60 rowerów
- Koszalinie – 10 stacji, 100 rowerów
- Luboniu – 4 stacje, 40 rowerów
- Markach – 5 stacji, 75 rowerów
- Piasecznie – 5 stacji, 50 rowerów
- Poznaniu – 142 stacje, 1715 rowerów
- Szamotułach – 7 stacji, 60 rowerów
- Tarnowie – 10 stacji, 110 rowerów
- Warszawie – 398 stacji, 5792 rowery
- Zielonej Górze – 40 stacji, 400 rowerów
Podczas przerwy sezonowej wszystkie jednoślady przeszły przegląd techniczny oraz dokonano niezbędnych napraw i wymiany uszkodzonych elementów. Wrócą na ulice miast w dobrym stanie.
Rowery dostępne będą dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej systemu lub aplikacji mobilnej. Należy pamiętać, że aby wypożyczyć rower, na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 lub 20 złotych. W zależności od zapisów Regulaminu, pierwsze 20 (Grodzisk Mazowiecki, Kołobrzeg, Komorniki, Konstancin-Jeziorna, Koszalin, Luboń, Marki, Piaseczno, Poznań, Tarnów, Warszawa, Zielona Góra), 30 minut (Konin, Poznań – cennik ulgowy) lub 3 godziny (Szamotuły) każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem.
Podobnie jak w zeszłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej, terminala (wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami) lub kontaktując się z BOK.
Sezon roweru miejskiego potrwa dziewięć miesięcy – do końca listopada.