Wystartował kolejny sezon rowerowy!

03.03.2022

1 marca wystartował kolejny sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego. To piąty rok, w którym mieszkańcy mogą cieszyć się systemem rowerowym obsługiwanym przez spółkę Nextbike Polska, a do ich dyspozycji jest aż 170 rowerów w nowoczesnej technologii 4G, w tym 15 rowerów z fotelikiem dziecięcym.

Jedyną zmianą w obecnym sezonie jest uruchomienie stacji „Traugutta”, wynikające ze zlikwidowania stacji „Szczecińska”. Pozostałe funkcjonalności systemu pozostają bez zmian. W poprzednim sezonie wszystkie jednoślady zostały wyposażone w blokadę O-lock, znajdującą się na tylnym kole. Zmiana ta oznaczała przejście systemu na technologię 4G. Na stacjach wciąż znajdowały się stojaki, niemniej jednak służyły nie do zwrotu, a jako oparcie dla roweru. Zamek ze stojaka ustąpił miejsca dla blokady na rowerze.

Aby korzystać z rowerów miejskich niezmiennie należy aktywować zarejestrowane konto wpłacając na nie 20 zł – z czego 10 zł to opłata inicjalna, a drugie 10 zł to środki, które będzie można wykorzystać na wypożyczenia rowerów przekraczające 20 min darmowego czasu.

Osoby z kontami zarejestrowanymi w KRM przed 14 maja 2021 roku, które nie miały okazji skorzystać z rowerów w poprzednim sezonie, żeby dalej móc z nich korzystać prosimy o doładowanie konta do kwoty minimalnej. Saldo no koncie rowerowym powinno wynosić 10 zł. Wynika to z faktu, że 20 maja 2021 roku pobrane zostało 10 zł jednorazowej i bezzwrotnej opłaty inicjalnej. W ten sposób dotychczasowi Użytkownicy KRM nie potrzebują ponownie zakładać konta rowerowego.

Rowery można wypożyczać za pomocą:

– Nowoczesnej aplikacji KRM,

– Terminala na stacji,

– Karty RFID,

– Kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta.

 

Przypominamy też, że w aplikacji Koszalińskiego Roweru Miejskiego dostępne są funkcje postoju wypożyczonego roweru oraz możliwość rezerwacji jednośladów na stacji.

System rowerów miejskich obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju, gości w Koszalinie już od kwietnia 2018 roku. Przez te lata dołączyło do niego blisko 17,5 tysiąca zarejestrowanych użytkowników, którzy łącznie przez ostatnie lata wynajmowali koszalińskie jednoślady ponad 192 tysiące razy – liczymy, że nowy sezon przyniesie ze sobą kolejne rekordy wypożyczeń.

Dziękujemy,

Zespół Nextbike Polska