Rozpoczynamy kolejny sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego!

19.05.2021

20 maja startuje kolejny sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego. To czwarty rok, w którym mieszkańcy będą mogli cieszyć się systemem rowerowym obsługiwanym przez spółkę Nextbike Polska, a do ich dyspozycji będzie aż 170 rowerów w nowej technologii 4G, w tym 15 rowerów z fotelikiem dziecięcym. 

Rozpoczęcie sezonu rowerowego w Koszalinie niesie ze sobą wiele nowości. System rozrasta się o 70 rowerów, które będą dostępne dla użytkowników KRM. W tym roku wszystkie jednoślady wyposażone są w blokadę O-lock, znajdującą się na tylnym kole roweru.

Na stacjach wciąż będą znajdowały się stojaki, niemniej jednak będą one służyć nie do zwrotu, a jako oparcie dla roweru. Zamek ze stojaka ustąpi miejsca dla blokady na rowerze.

Aby korzystać z rowerów miejskich należy aktywować zarejestrowane konto wpłacając na nie 20 zł – z czego 10 zł to opłata inicjalna, a drugie 10 zł to środki, które będzie można wykorzystać na wypożyczenia rowerów przekraczające 20 min darmowego czasu.

Osoby z kontami zarejestrowanymi w KRM przed 14 maja, żeby dalej korzystać z rowerów prosimy o doładowanie konta do kwoty minimalnej. Saldo no koncie rowerowym powinno wynosić 10 zł. Wynika to z faktu, że 20 maja pobrane zostało 10 zł w poczet jednorazowej i bezzwrotnej opłaty inicjalnej. W ten sposób dotychczasowi Użytkownicy KRM nie potrzebują ponownie zakładać konta rowerowego.

Do dyspozycji użytkowników KRM pojawia się również nowa dedykowana aplikacja. Rowery będzie więc można wypożyczać za pomocą:

– Terminala na stacji,

– Nowej aplikacji KRM,

– Karty RFID,

– Kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Klienta.

Dodajemy też nową funkcję postoju wypożyczonego roweru i możliwość rezerwacji jednośladów na stacji. Te opcje dostępne są w aplikacji Koszalińskiego Roweru Miejskiego.

Szczegółowe informacje o nowościach w systemie znajdują się na stronie aktualności 2021.

 

System rowerów miejskich obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, największego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni w kraju, gości w Koszalinie już od kwietnia 2018 roku. Przez te lata dołączyło do niego blisko 15 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, którzy łącznie przez ostatnie lata wynajmowali koszalińskie jednoślady ponad 158 tysięcy razy – liczymy, że nowy sezon przyniesie ze sobą kolejne rekordy wypożyczeń.

 

Dziękujemy,
Zespół Nextbike Polska