Ruszył Koszaliński Rower Miejski

27.04.2018

Już od dziś rowerzyści mogą korzystać z Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Na 10 stacjach wypożyczeń rozmieszczonych w całym mieście dostępnych jest 100 rowerów. Wystarczy zarejestrować się w systemie i… w drogę!

Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. Wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem (rejestrujemy się na stronie KoszalinskiRowerMiejski.pl lub poprzez terminal) i mieć na koncie w systemie co najmniej 10 złotych. Wystarczy wpisać na terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać z dedykowanej aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne. To zaledwie kilka sekund!

Stacje Koszalińskiego Roweru Miejskiego: Gnieźnieńska, Targowisko, Dworzec, Przemysłowa, Jamno, Wąwozowa, Politechnika, Budowlanka, Zielona i Ratusz. Stacje są samoobsługowe, czynne całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Wypożyczony rower możemy oddać na tej samej lub dowolnej innej stacji Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne.

Koszaliński Rower Miejski jest doskonałym środkiem codziennej komunikacji. Razem z tradycyjnym transportem publicznym jest świetną alternatywą dla jazdy samochodem. Dzięki systemom rowerów publicznych Nextbike użytkownicy w całej Polsce przekonują się, że rower jest nie tylko najzdrowszym, ale też często najszybszym i najprzyjemniejszym sposobem przemieszczania się po mieście” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Koszalińskiego Roweru Miejskiego.

Uruchomienie systemu Roweru Miejskiego to wielkie wydarzenie dla naszego miasta. Jestem przekonany, że będzie się on cieszył zainteresowaniem mieszkańców. Dzięki udogodnieniom, jakie niesie cały system, możemy już łatwiej dojechać do pracy, szkoły, częściej korzystać z wypoczynku na rowerze, aktywniej spędzać czas wolny. Pełniej zadbamy też o własne zdrowie, lepsze samopoczucie. Rower miejski to również wymierny wkład miasta w ochronę środowiska, dbanie o jakość powietrza i ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Liczę, że 10 stacji, 100 rowerów i wiele kilometrów ścieżek rowerowych budowanych z myślą o komforcie i bezpieczeństwie koszalinian przyczynią się do dalszego rozwoju naszego miasta. Zachęcam do korzystania z nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych w Koszalinie. Do zobaczenia na trasie!” – mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Tegoroczny sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada. Mapa stacji, cennik i inne istotne informacje dostępne są na stronie KoszalinskiRowerMiejski.pl i na terminalach stacji wypożyczeń.